Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Biwak pod gwiazdami na powitanie lata

W ramach zajęć turystyczno-sportowych, prowadzonych przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie, w piątkowy wieczór, 19 czerwca 2026 r. uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowych im. Jana Długosza w Rzgowie pod opieką p. Agnieszki Ruty i p. Marcina Łukaszewskiego powitali lato.

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza Krzysztofa Florczaka uczestnicy zajęć turystyczno-sportowych już po raz piąty jedną z najkrótszych nocy w roku spędzili pod gwiazdami w ogrodach parafialnych . Wzorem poprzednich lat uczestnicy rozbili prawdziwy biwak. Były namioty, śpiwory, materace, karimaty i termiczne koce, a w rękach i na czołach latarki, a nawet kolorowe lampki, które zdobiły obozowisko.

Uczniowie biwakowali i jak co roku rywalizowali w różnych, sportowych zmaganiach. Była piłka nożna i kometka, siatkówka, biegi z trawiastymi przeszkodami i zabawa w chowanego. Opiekunowie zorganizowali również strefę kibica, w której chętni mogli obejrzeć mecz Mistrzostw Świata 2026, w którym zmierzyli się gospodarze, czyli Amerykanie i Australijczycy. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestnicy zajęć mieli okazję ugotować prawdziwą strawę jednogarnkową. W żeliwnym kotle etapami powstawała typowa łódzka zupa. Uczestnicy obierali, kroili, dodawali, dosypywali, dolewali i mieszali tradycyjne, i przede wszystkim zdrowe składniki, aby powstała zalewajka, którą po północy uczestnicy przy ognisku zjedli ze smakiem. Tradycyjnie uczniowie również piekli kiełbaski, chleb, mniej tradycyjne pianki i przede wszystkim spędzili tę noc razem w blasku ogniska. Kolejna noc pod gwiazdami przeszła do historii, a uczestnicy już zapowiadają swoją obecność za rok.

Tekst i fot. Agnieszka Ruta i Marcin Łukaszewski