Z jesienną wizytą u Króla Bawełny i na pokładzie prawie 100-letniego tramwaju
Uczestnicy zajęć turystyczno-sportowych ze Rzgowa wyruszyli w niedzielne przedpołudnie w pierwszą, jesienną wyprawę. Tym razem odwiedzili kompleks fabryczny Izraela Poznańskiego. Na terenie Manufaktury, podzieleni na drużyny, zmierzyli się z grą miejską, dzięki której dotarli do najstarszego łódzkiego, drewnianego kościoła, dowiedzieli się czym były tkalnia i przędzalnia, odnaleźli fabryczny kantor z 1885 roku, dowiedzieli się również kto zaprojektował łódzki Luwr i na chwilę zajrzeli do Pałacu Poznańskiego, gdzie czekała na nich pani Beata Kamińska, której bardzo dziękujemy za współpracę i cierpliwość, bo dzięki niej uczestnicy gry mogli rozwiązać aż dwa zadania i zdobyć pieczątkę pamiątkową.
Nie były to jednak wszystkie atrakcje tej niedzieli. Uczestnicy wycieczki pod opieką p. Agnieszki Ruty i p. Marcina Łukaszewskiego powędrowali również w okolice Radiostacji, a tam oglądali ogromy mural Wieża Babel, na ścianie akademika dla cudzoziemców, wędrowali wśród nowoczesnych budynków Uniwersytetu Łódzkiego, żeby na koniec dotrzeć do zabytkowego tramwaju z 1928 roku. Uczniowie mieli okazję pojechać zabytkowym Sanokiem, w którym przewodnikami są zwykle p. Marcin Bojanowski i p. Agnieszka Ruta, która i tym razem na chwilkę przejęła tramwajowy, przewodnicki mikrofon, żeby przenieść się w czasie i zabrać uczestników wycieczki w sentymentalną podróż po Łodzi.
Wycieczkowicze wrócili do Rzgowa późnym popołudniem, zmęczeni, ale zadowoleni i już czekają na kolejną wyprawę, która niebawem.
Tekst i fot. Agnieszka Ruta i Marcin Łukaszewski