XXIV Dzień Papieski
Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego stały się słowa ,,Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. W centrum tematu stoi słowo Ewangelia – dobra wiadomość. Wszyscy, a zwłaszcza osoby cierpiące, chore, w starszym wieku potrzebują dobrej wiadomości. Potrzebują sił i przekonania , że są kochani i ważni.
Życie osobiste Karola Wojtyły było naznaczone cierpieniem fizycznym i psychicznym. Wieloletni osobisty sekretarz Jana Pawła II, Kardynał Stanisław Dziwisz mówił, że (…) ból towarzyszył mu od samego dzieciństwa. Bardzo wcześnie stracił rodziców i brata. Dźwigał ciężar odpowiedzialności za Kościół jako biskup, w czasach reżimu komunistycznego” Szczególnie tragicznym i bolesnym dla Jana Pawła II stało się doświadczenie zamachu na jego życie 13 maja 1981 roku. Od tamtego momentu coraz bardziej brakowało mu zdrowia. Te wszystkie wydarzenia miały wpływ na jego nauczanie o cierpieniu i starości. Odczuwał potrzebę nawiązania dialogu z ludźmi chorymi i starszymi. Mając 79 lat, Jan Paweł II napisał „List do osób w podeszłym wieku”.
Starość nazywał okresem duchowego dojrzewania, czasem mądrości, kontemplacji i głębszego wglądu w sens życia. Natomiast o cierpieniu mówił, że może być ono zrozumiałe w świetle Chrystusowego Krzyża.
Z okazji Dnia Papieskiego uczniowie klas V, VII i VIII wykonali prace plastyczne ukazujące piękno starości i cierpienia. Najciekawsze zostały umieszczone na szkolnej wystawie. We wszystkich klasach na lekcjach religii zostały już bądź będą omówione zagadnienia dotyczące starości i cierpienia w świetle nauczania św. Jana Pawła II w oparciu o prezentację przygotowaną przez ks. Diakona Konrada Wadelskiego.
W imieniu katechetów Ks. Diakon Konrad Wadelski